Aile Eğitim Programları | Anima Rapha
Çankaya/Ankara/Türkiye
0 (850) 217 92 54
0 (312) 473 99 33
0 (507) 217 92 54

Aile Eğitim Programları

Facebook'ta Paylaş
Tweetle

Aile Eğitim Programları

Serebral palsi, yüz felci, demans, alzheimer, anksiyete, depresyon ,koma , hemipleji (inme) gibi kronik problemlerde iyileşme süresi kişilere göre farklılık göstermektedir. Evde bakım gerektiren bu problemlerde hastaların bir yerden bir yere tedavi için transferi hem aileler hem de çocuklar/kişiler için sıkıntı oluşturmaktadır. Aynı zamanda Refleks Terapi gibi bir tedavinin ulaşılabilirliğini artırmak amacıyla Serebral palsi, yüz felci, demans, alzheimer, anksiyete, depresyon , koma , hemipleji (inme) gibi hastalıkların tedavileri evde aileler tarafından Refleks Terapi aile eğitim programlarına katılım ile sağlanır.
 
Bu sayede evde bakım gerektiren Serebral palsi, yüz felci, demans, alzheimer, anksiyete, depresyon ,koma , hemipleji (inme) Refleks Terapi tedavileri ; aile bireylerine öğretilerek kişi/çocuğun konforu bozulmadan günün istenilen saatinde uygulanabilir. Böylelikle hergün Refleks Terapi uygulanma imkanı sağlanan Serebral palsi, yüz felci, demans, alzheimer, anksiyete, depresyon, koma , hemipleji (inme) hastalarında daha hızlı ve etkili sonuçlar alınmaktadır.
 
Bu nedenle çocuğun/kişinin Refleks Terapi tedavisini ailelere eğitim vererek evde uygulamak daha etkili olacaktır. Serebral palsi, yüz felci, demans, alzheimer, anksiyete, depresyon ,koma , hemipleji (inme) tedavilerinde öncelikle çocuk/kişi değerlendirilir. Tedavinin ana hatları belirlenir. Refleks Terapi aile eğitim protokolleri sadece çocuğa/kişiye özel planlanır.
 
Refleks Terapi Aile Eğitim programına aileden veya çocuğun/kişinin bakımını üstlenen en az 2 kişi katılır. Eğitim süresi ortalama 2-3 gündür. Çocuğun/kişinin Refleks Terapi aile eğitim protokolü aileye bol pratik uygulama ile öğretilir. Eğitim tek bir aileye yada diğer aileler ile birlikte grup eğitimi olarak verilebilir.
 
Ev programı ile takip edilen çocuk/kişi ; 3 ayda 1 yeniden değerlendirme ve Refleks Terapi aile eğitim protokollerinde değişikliklerin yapılması için kontrole gelir.