Diyabet | Anima Rapha
Çankaya/Ankara/Türkiye
0 (850) 217 92 54
0 (312) 473 99 33
0 (507) 217 92 54

Diyabet

Facebook'ta Paylaş
Tweetle

Diyabet

Diyabetin nasıl bir hastalık olduğunu anlamak için öncelikle bilmemiz gereken insülinin vücuttaki rolünün ne olduğudur. İnsülin bir hormondur; bu hormon vücudun bir kısmındaki uyarıyı diğer kısmına ileten kimyasal bir taşıyıcılık görevi yapar. Aynı zamanda insülin bir proteindir.  Metabolizma için kan şekerini dengelemede görev alır. Sağlıklı bireylerde  insülinin insan vücudundaki görevi; karaciğerdeki seviyeyi güvenli bir şekilde azaltarak kandaki glikoz seviyesini sabit tutmaktır.

Diyabet aslında  insanın yüksek kan şekeri içerdiği metabolik hastalıklardan oluşan bir grubu tanımlar. Genellikle vücutta ya insülin üretimi yetersizdir ya da hücreler  insüline yeterli tepkiyi veremez . Bazen de hem üretim hem de tepki yetersizliği söz konusu olabilir. Yüksek kan şekeri olan hastalar tipik olarak sık idrara çıkma (poliürü)  , ağızda kuruluk ve susama(polidipsi) ve sürekli açlık (polifaji) hissi yaşarlar.

Diyabetin çok farklı tipleri vardır. Bütün diyabet türleri tedavi edilebilir. Tip 1 diyabet ömür boyu sürer  ve düzenli insülin enjeksiyonları, özel bir diyet ve egzersiz tedavisi gerektirir. Tip 2 diyabet de genellikle yaşam boyu sürer. Ancak bazı insanlar egzersiz, diyet ve komplementer terapilerin kombinasyonu yoluyla diyabetin semptomlarından kurtulmayı başarmışlardır.

DİYABET VE YÜZ REFLEKS TERAPİ

Refleks terapi; yüz, eller ve ayaklardan beyinle bağlantılı sinir noktalarının elle uyarılmasıyla vücut üzerinde bir dizi reaksiyon yaratan el ile uygulanan bir yöntemdir. Beynin yeniden yapılanmasını sağlayıp , merkezi sinir sistemini uyardığı  gibi Yüz Refleks Terapi  yöntemi hormonlarımızın işleyişine yardımcı olmak için harika bir yöntemdir. İster yetersiz insülin üretimi yüzünden olsun ister  hücreler insüline dirençli hale geldiği için olsun Yüz Refleksi Terapisi ile  hormonların üretimini dengeleyerek vücudumuzun hormonlara tepkilerinde direkt  etkiye sahiptir.  Aynı zamanda doğru noktaları ve bölgeleri uyararak, kandaki  glikoz seviyelerini dengelemeye de yardımcı olur. Bu şekilde daha dengeli bir kan glikozuna katkıda bulunarak vücudun insüline yeterince tepki verecek şekilde yeniden eğitilmesi sağlanır.

Refleks terapi sadece hormonlarınızı dengelemekle kalmaz. Aynı zamanda Refleks Terapi ile hem vücuttaki enerji akışınız hem de kan dolaşımı artar. Vücutta denge sağlayan bir tedavi yöntemi olduğu için vücuda sağlıklı bir işleyiş için yol gösterici bir rolü vardır. Sonuç olarak, Yüz Refleks Terapi ile  vücutta genel bir gevşeme ve sakinlik sağlanır .