Japon Cosmo Lifting | Anima Rapha
Çankaya/Ankara/Türkiye
0 (850) 217 92 54
0 (312) 473 99 33
0 (507) 217 92 54

Japon Cosmo Lifting

Facebook'ta Paylaş
Tweetle

Japon Cosmo Lifting Kırışıklık Tedavisi

Japon Lifting Yöntemi nedir?
Japon Lifting yöntemi 15 ülkede kabul görmüş doğal, cerrahi girişim gerektirmeyen bir yüz germe, kırışıklık önleme /giderme ve gençleştirme yöntemidir. Japon lifting tekniği doğal bir tedavi yöntemi olması dışında diğer yüz gençleştirme yöntemlerine kıyasla etkinliğini uzun süre koruma açısından da artıları olan bir yüz tedavi yöntemidir.
 
Yaşın ilerlemesi ile cildin temel yapı taşlarından olan kollajen ve elastin üretimi yavaşlamakta bunun sonucunda da deri nemini ve elastikiyetini kaybetmektedir. Kırışıklıklar, ince çizgiler ve sarkmalar daha da belirginleşmekte ve yüzde daha yaşlı bir görünüme neden olmaktadır.
 
Bugüne kadar daha genç bir görünüme sahip olmak için ; enjeksiyonlar, botoks, cerrahiler vb gibi birçok yöntem geliştirilmiştir. Fakat bütün bu yöntemler kimyasal madde ve cerrahi bir girişim gerektirir . Yan etkileri oldukça fazla olan bu yöntemlerin ise etki süreleri oldukça kısadır. Ancak Japon Lifting Yöntemi tamamen doğal bir yöntem olmasının yanı sıra , cilt ve cilt altı dokularını vücudun fizyolojik yapısına uygun bir şekilde tedavi eder. Japon Lifting yüzü doğal yollarla yeniden uyararak gençleştiren, kışıklıkları ortadan kaldıran, sarkmaları toparlayan, hem kadın hem de erkeklerde uygulanabilen cerrahi ve herhangi enjeksiyon içermeyen bir yöntemdir.
 
Japon Lifting;
Yüzün temel yapı taşları olan kollajen ve elastin yapımını artırır.
Yüzdeki kan dolaşımını ve lenfatik drenajı düzenler.
Yüzdeki kasların tonusunun düzenlenmesine yardımcı olarak yerçekiminin yüzdeki etkilerine karşı savaşır.
Yüzü kaldırır ve yüzü gerer.
Akne ve yüzdeki lekelerin giderilmesine de yardımcı olur
 
Tekniğin içeriğinde neler vardır?
Japon Lifting yöntemi ile yüzdeki 25 akupunktur noktası derin fakat nazik bir masaj tekniğiyle uyarılır. Bu masaj tekniği yüz kaslarını manipüle ederek tonusunu düzenler, bu sayede sarkmış bölgeler toparlanır, yüzün hatlarının belirginleşmesini sağlar. Bu dokunuşlar kasları ve altındaki dokuyu uyarır. Kan dolaşımını artırarak toksinlerin atılımını sağlar. Kollajen ve elastin üretimini uyarır. Bu sayede daha genç ve parlak bir cilt görünümüne ulaşılır. Japon Lifting yöntemi bütüncül bir tedavi yaklaşımı olduğu için meridyen ve yüz sinirlerini uyarır, meridyenler ve merkezi sinir sistemiyle bağlantılı bölgeleri aktive eder, seratonin ve endorfin salınımını artırır. Böylece yüzü ve tüm vücudu dengeye ulaştırır, rahatlama ve iyilik hissi verir.
 
Kimlere uygulanır?
Oldukça doğal bir yöntem olan Japon Lifting her yaştan kadın ve erkeklere güvenle uygulanabilir. Uygulama için kırışıklıkların derinliği ve sayısı önemli değildir. Aynı zamanda koruyucu bir yöntem olarak da kulalnılabilir. Kırışıklıklarının oluşmasını beklemek sadece tedavi sürecini uzatır. Bu yüzden erken müdahale ile kırışıkların derinliği kısa sürede azaltabilir ve hatta oluşması engellenir.
 
Japon Lifting Yöntemini seans süresi ve sıklığı nedir?
Japon Lifting yöntemi ile en etkili sonuca ulaşabilmek için seanslar 4 hafta boyunca haftada 3 kez şeklinde planlanmalıdır. Fakat kırışıklıkların derinliğine göre seans sıklığı ve sayısı değişebilir. Tedavi süresince yüzünüzdeki gerginlik hissi artacak ve zamanla sarkmış bölgelerin toparlandığını kırışıklıkların açıldığını göreceksiniz. Tedavi sonrasında ise daha genç ve parlak bir cilde sahip olmanın yanı sıra kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.
 
Self-Lifting nedir?
Anne karnında ilk oluşmaya başlayan yapı cilt hücresidir. Ceninde 18 gün boyunca sadece deri hücresi üretilir. Bu kadar değerli ve göz önünde olan cildimizi korumak oldukça kolaydır. Japon Lifting yöntemi sadece profesyoneller tarafından değil kişinin kendisi tarafından da eğitimi alınarak yapılabilir. Ortalama 2-3 saatlik bireysel ya da gurup eğitimi ile yüzdeki kasların nasıl çalıştırılacağı öğretilir. Böylece yaşam boyu başka hiçbir tedaviye gerek duymadan kolay, acısız ve iğnesiz bir şekilde kendi kendinize uygulama kolaylığı vardır.