Kanser ve Aile Eğitimi Nedir?Nasıl Uygulanılır? | Anima Rapha
Çankaya/Ankara/Türkiye
0 (850) 217 92 54
0 (312) 473 99 33
0 (507) 217 92 54

Kanser ve Aile Eğitimi Nedir?Nasıl Uygulanılır?

Facebook'ta Paylaş
Tweetle

Kanser ve Aile Eğitimi, için refleks terapi eğitimi, son dönemde sıkça kullanılmaya başlanılan ailelerinde tedavinin bir parçası olduğu alternatif bir tedavi yöntemidir. Kişinin ihtiyaçlarına, hastalığın semptomlarına göre özel olarak hazırlanan bir tedavidir. Kanser hastalığının semptomlarını, ilaçların yan etkilerini azaltmak için kullanılan tamamen doğal bir metottur.

 

 

Kanser ve Aile Eğitimi Nedir?

 

Kanser ve Aile Eğitimi, için refleks terapi eğitimi kanser hastalığının tedavisine ve yan etkilerinin azaltılmasına yardımcı olmaktadır. Vücudumuz, hücrelerin birbiri ile ilişki içerisinde olduğu kusursuz bir yapıdır. Her gün vücudumuzda kas ve sinir hücreleri hariç milyonlarca hücre bölünmektedir. Bu bölünmenin amacı hem işlevini kaybetmiş ölü hücrelerin yerine geçmek hem de büyüme, gelişme gibi fonksiyonları devam ettirebilmektir. Normal olan bu bölünme sürecinin dışında kontrolsüz, anormal bir şekilde gerçekleşen hücre bölünmesine kanser adı verilir ve bu kanserli hücreler etkiledikleri organ, dokuya göre isimlendirilirler. Kanserli hücreler hızlı bir şekilde çoğalır ve oluştukları bölgelerden çok uzaklarda metastaz yapabilirler. Kanserli hücrelerin bir araya gelmesi ile oluşan yapıya da tümör adı verilmektedir.

 

 

Kanser ve Aile Eğitimi, her hastalıkta olduğu gibi kanser hastalığı için daha da önemli bir nokta olan erken teşhistir ve hastalığın seyrini değiştirmektedir. Senelerce risk faktörlerine dikkat edilmemiş, düzgün beslenilmemiş, spor yapılmamış vücut bir de geç teşhis gibi bir durumla karşı karşıya kalınca bağışıklık sistemi çökme noktasına gelmektedir.

 

 

Kanser ve Aile Eğitimi Nasıl Uygulanır?

 

Kanser ve Aile Eğitimi, için refleks terapi eğitimi, bağışıklık sistemini arttırmaya yönelik yapılan bir uygulamadır.  Vücudumuz her gün mikrop, enfeksiyon, kanserli hücre gibi yapılarla savaşmaktadır ve herhangi bir hastalık oluşturmadan bağışıklık sistemi ile bunları temizlemektedir. Bağışıklık sistemimizi Timus bezi kontrol etmektedir. Timus bezi lenfositlerin zararlı hücreleri ayırt etmeyi öğrendiği yerdir ve bağışıklık sistemi için eğitim, komuta merkezidir. Kısacası timus bezi işlevleri arttırıldığında vücudumuz daha güçlü bir şekilde kanserli hücrelere karşı koyabilecektir.

 

 

Kanser ve Aile Eğitimi, kanser hastalığının tedavisinde genelde kemoterapi uygulamaları ilk sıralardadır. Hem kanser hastalığının semptomları içerisinde olan hemde kemoterapinin yan etkileri olarak kişilerde mide bulantısı, kusma, baş dönmesi, yorgunluk, uykusuzluk, iştahsızlık, kas ve eklem ağrıları gibi problemler ortaya çıkmaktadır. Refleks Terapi uygulamasının içeriğinde 15’den fazla organ, hormon, sinir sistemi ve beyni içine alan haritalar bulunur. Refleks Terapi ile hem timus bezi uyarılarak bağışıklık sisteminin güçlenmesi hem de hastalığın yan etkilerinin azaltılması amaçlanır. Yapılan bu Refleks Terapi uygulamasını aileler olarak kişiye özel hazırlanan programlar ile 2 günlük kurs şeklinde sizlerde alarak evinizde istediğiniz zaman uygulayabilirsiniz.

 

 

Kanser ve Aile Eğitimi, refleks terapi uygulamalarında alternatif tıp yöntemlerinden birisidir ve kanser hastalığı tedavisi için güvenli bir şekilde hiçbir yan etkisi olmadan uygulanabilmektedir. Sizlerde kişinin ailesi olarak tedavinin bir parçası olabilir ve aile eğitim kursunu alabilirsiniz.