Kanser | Anima Rapha
Çankaya/Ankara/Türkiye
0 (850) 217 92 54
0 (312) 473 99 33
0 (507) 217 92 54

Kanser

Facebook'ta Paylaş
Tweetle

Kanser Ve Aileler İçin Refleks Terapi Eğitimi

Vücudumuzdaki milyonlarca hücreden kas ve sinir hücreleri hariç herbirinin belirli sayıda bölünebilme özelliği vardır. Vücuttaki kontrol sistemi sayesinde anormal hücre bölünmesi engellenerek vücudun dengede kalması sağlanır. Kanser, kontrolsüz hücre bölünmesi sonucu meydana gelen hastalıklara verilen genel isimdir. Sınırlandırılması mümkün olamayan kanser hücreleri son derece hızlı çoğalır. Çoğalan Kanserli hücreler de birleşerek tümörleri meydana getirir.Kanserin meydana geldiği doku ve organa bağlı olarak belirtileri farklı olabilir.
 
Aslında vücutta kanserli hücre olsun ya da olmasın hergün kanser ile mücadele eden bir savunma sistemine sahip. Bu savunma mekanizması Bağışıklık Sistemi tarafından bir döngü içerisinde gerçekleşmektedir. Timus bezi bağışıklık sistemi açısından bir eğitim- komuta merkezidir. Tiroid bezi tarafından salgılanan T hücreleri yani lenfositlerin ; vücut hücreleri ile vücuda zararlı olabilecek yabancı hücreleri ayırt etmeyi öğrendikleri yerdir timus. Yani bağışıklık sisteminin mikroplarla nasıl savaşacağının organize ve koordine edilmesi timus bezi salgılarıyla olur.
 
Bu sayede kanserli hücreyi tanıyan bağışıklık sistemi onu yakalayıp içerisindeki öldürücü hücrelerle (makrofaj) müdahale ederek ortadan kaldırır. Kanserin kuramının formülü üzerine çalışmalar yapan Nobel ödüllü Mc. Farlane Buruner ; ‘Timus bezinini işlevleri artırıldığında bedenin her türlü kanserden korunmak ve kurtulmak için büyük bir yetenek kazandığını ve kanser riskini ortadan kaldırdığını’ ispatlamıştır. Kanser için en popüler tedavi kemoterapi uygulamalarıdır. Son dönemlerde alternatif bir takım yöntemler de tedavilerde kullanılmaya başlanmıştır. Kemoterapi uygulamalarının yan etkileri ise oldukça fazladır.
 
Bulantı- kusma, yorgunluk, halsizlik, iştahsızlık, ishal / kabızlık, cilt problemleri, kas ve eklemlerde ağrı, uykusuzluk gibi semptomlar kemoterapi alan kanser hastalarının ve yakınlarının baş etmekte zorlandığı yan etkilerin başında geliyor. Alternatif doğu tıbbı uygulamalarından biri olan Reflkes Terapi yöntemi ile vücutta bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi ve yapılan tedavilerin yan etkilerinin uzaklaştırılması hedeflenmektedir. Refleks Terapi yönteminin içeriğinde 15’den fazla organ, hormon, sinir sistemi ve beyni içine alan haritalar bulunur. Kanserde refleks terapi uygulamaları ise ağırlıklı olarak timus, dalak, lenfler ve bağırsaklar odak alınarak kişiye özel planlanır.
 
Kişiye özel planlanan Alternatif doğu tıbbı uygulamalarından biri olan Refleks Terapi yöntemini kanser tedavsisinin yan etkilerinden kurtulmak için aile bireyleri evde de uygulayabilir. Refleks Terapi tedavileri ; aile bireylerine öğretilerek kanserli hastanın konforu bozulmadan günün istenilen saatinde uygulanma imkanı sağlanabilir. Böylelikle tedavilerin yan etkilerine karşı ve bağışıklık sisteminin güçlenmesi için alternatif bir tedavi olan Refleks Terapi hergün uygulanma imkanı sağlanır ; kanser hastalarında daha hızlı ve etkili sonuçlar alınır.
 
Kanser için Refleks Terapi Aile Eğitim programına aileden veya kişinin bakımını üstlenen en az 2 kişi katılır. Eğitim süresi ortalama 2-3 gündür. Kişiye özel planlanan Kanser İçin Refleks Terapi Aile Eğitim Protokolü aileye bol pratik uygulama ile öğretilir. Eğitim tek bir aileye yada diğer aileler ile birlikte grup eğitimi olarak verilebilir.