Kırışıklık Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? | Anima Rapha
Çankaya/Ankara/Türkiye
0 (850) 217 92 54
0 (312) 473 99 33
0 (507) 217 92 54

Kırışıklık Nedir, Nasıl Tedavi Edilir?

Facebook'ta Paylaş
Tweetle

Kırışıklık, ile ilgili yöntemler günümüzde güzellik ve daha genç görünme adına  hem  kadınların hem de erkeklerin hizmetine sunuluyor. Bu uygulamaların  bir kısmı iyi sonuçlanırken bir kısmı ise  bazı alerjik reaksiyonlar, beklenmeyen kasılmalar ve maske yüz gibi durumlar ile sonuçlanıyor. Son yıllarda sıkça gündeme gelen doğala dönüş algısı ise kırışıklıklarından kurtulmak isteyen bir çok insanı daha risksiz ve doğal yöntemleri tercih etmesine neden oluyor.

 

 

Kırışıklık nedir?

 

Kırışıklık, yaş ilerledikçe cildin elastikiyetini ve nemini kaybetmesiyle meydana gelen bazen ince bazen derin çizgiler bazen de halkalardır.  Bugüne kadar daha genç bir görünüme sahip olmak ve kırışıklılardan kurtulamak için enjeksiyonlar, botoks, cerrahiler vb gibi birçok yöntem geliştirilmiştir.  Bütün bu yöntemler kimyasal madde ve cerrahi bir girişim gerektirir. Bu yüzden etkileri uzun süre olmamakla beraber, yan etkileri oldukça fazladır. Sorensensistem™ Japon Cosmo Lifting yöntemi dünyaca ünlü refleksolog Lone Sorensen tarafından 15 ülkede kabul görmüş doğal, cerrahi girişim gerektirmeyen bir yüz germe yöntemidir. Lone Sorensen 25 yılı aşkın süredir yüz refleksolojisi ve germe teknikleri üzerinde çalışmaktadır. Japon cosmo lifting tekniğinin geliştirilmesi sürecinde, Lone Sorensen diğer yüz terapi yöntemlerini ve kozmetik ürünleri de incelemiş ancak etkisini Japon Cosmo Lifting kadar uzun süre koruyan ve doğal olan  bir tedavi yöntemi bulamamıştır.

 

 

Kırışıklık, Japon Cosmo Lifting yönteminde üst deriyi tedavi ederken meridyenler ve sinire derin uyarı vererek, merkezi sinir sistemi ve meridyenlerle ilgili bölgeleri aktive ederek yüz ve bütün vücutta denge sağlanması başarılır. Bu yöntem kan akışını ve dokuların oksijenlenmesini arttırır, toksinleri uzaklaştırır, kollojen ve elastin üretimini uyarır, ciltteki kabarıklık ve şişlikleri azaltır, çizgileri düzeltir ve cildi parlatır. Yüzünüzü bir araç olarak kullanarak, sağlıklı bir vücuda ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

 

 

Kırışıklık nasıl tedavi edilir?

 

Kırışıklık, Japon Cosmo Lifting yöntemi ile yüzdeki 25 akupunktur noktası derin fakat nazik bir masaj tekniğiyle uyarılır. Bu masaj tekniği yüz kaslarını manipüle ederek tonusunu düzenler, bu sayede sarkmış bölgeler toparlanır, yüzün hatlarının belirginleşmesini sağlar. Bu dokunuşlar kasları ve altındaki dokuyu uyarır. Kan dolaşımını artırarak toksinlerin atılımını sağlar. Kollajen ve elastin üretimini uyarır. Bu sayede daha genç ve parlak bir cilt görünümüne ulaşılır.

 

 

Kırışıklık, Japon Cosmo Lifting yöntemi bütüncül bir tedavi yaklaşımı olduğu için meridyen ve yüz sinirlerini uyarır, meridyenler ve merkezi sinir sistemiyle bağlantılı bölgeleri aktive eder, seratonin ve endorfin salınımını artırır. Böylece yüzü ve tüm vücudu dengeye ulaştırır,  rahatlama ve iyilik hissi verir.

 

 

Kırışıklık, Japon Cosmo Lifting yöntemini evde kendi kendinize de uygulamanız mümkün. Profesyoneller tarafından verilen 2-3 saatlik bir eğitim sonrasında kırışıklıklarınızdan iğnesiz, acısız ve doğal bir yöntemle kurtulabilir daha genç ve canli bir cilde sahip olabilirsiniz.

 

 

Kırışıklık için geliştirilen ve oldukça doğal bir yöntem olan Japon Cosmo Lifting her yaştan kadın ve erkeklere güvenle uygulanabilir. Uygulama için kırışıklıkların derinliği ve sayısı önemli değildir. Aynı zamanda koruyucu bir yöntem olarak da uygulanır. Kırışıklığın oluşmasını beklemek sadece tedavi sürecini uzatır. Bu yüzden erken müdahale ile kırışıkların derinliği kısa sürede azaltabilir ve hatta oluşması engellenir.