Lenfatik Drenaj | Anima Rapha
Çankaya/Ankara/Türkiye
0 (850) 217 92 54
0 (312) 473 99 33
0 (507) 217 92 54

Lenfatik Drenaj

Facebook'ta Paylaş
Tweetle

Lenfatik Drenaj ( Pressoterapi )

LENF DRENAJI NEDİR?
Lenf canlılarda dokularda yer alan vücudun sıvı dengesinin korunmasını sağlayan, bakteri ve yabancı hücreleri dokulardan uzaklaştıran, kanal ve kanalcıklardan oluşan özel bir toplar damar ağıyla kan damarlarına dökülen renksiz sıvıdır. Lenf sistemi vücutta bağışıklık ve savunma işlevlerini yerine getiren sistemdir. Lenf Drenaj uygulaması ile lenf sıvının dokularda toplanması önlenerek, doğru yere aktarılmasını sağlanır.
 
Lenfatik Drenaj Masajının Çalışma Sistemi Nasıldır?
Lenf drenaj cihazı vücutta lenfatik sistemi besler, beyaz sıvı dolaşımını hızlandırırır. Lenf drenaj cihazı ile parmak uçlarından yukarı doğru, düzenli aralıklarla basınç uygulanarak, lenf drenaj etkisi sağlar.
 
Lenf Drenaj Ne Sıklıkla Uygulanır?
Seans süresi 30 dakika olacak şekilde haftada 2 ya da 3 kez uygulanabilir.
 
Lenf Drenaj Etkileri Nelerdir?
Lenf Drenajı çeşitli sebeplerle vücutta biriken ödemin dışarıya atılmasını sağlayarak bağışıklık sisteminin ve diğer bazı organ sistemlerinin çalışmasını düzenler, özellikle lenf ödem tedavisinde kullanılır.Lenf ödem; lenfatik (akkan) sistemdeki bozukluktan dolayı dokulardaki lenf sıvısının boşaltılamaması sonucu dokularda birikmesi nedeniyle, ilgili vücut bölgesinin (genellikle bacaklar ve kollar) şişmesidir. Özellikle meme kanserinde lenflerin çıkarılmasına bağlı olarak kolda lenf akışı bozulur. Kolda fonksiyonları etkileyecek düzeyde lenf ödem meydana gelir. Mastektomi sonrası lenf drenaj sistemi lenf ödemin azaltılmasına yardımcı olur.
 
Lenf dreanaj sistemi ; ayak bileği burkulması gibi herhangi bir travmaya bağlı olarak gelişen ödem (şişlik) atılmasına yardımcı olur. Lenf drenaj sisteminin güzellik amaçlı kullanılması halinde, ciltteki kırışıkların, yara izlerinin ve lekelerin hafifletilerek cildin, iyileşme ve gençleşme sürecine destek olunabilir. Çünkü Lenf drenajı, ciltteki kollajen üretimine destek olur ve bu sayede cilt sıkılaşır. Zayıflama programlarının bir parçası olarak da kullanılabilen lenf drenaj sistemi vücutta tutulan ödemin vücuttan atılmasını sağlayarak uygulandığı bölgede cilt kalitesinde düzelme, çevresel olarak incelme, deri ve deri altında sıkılaşma sağlar.
 
Lenf Drenaj Kimlere Uygulanır?
Kalp hastaları, hamileler ve bazı özel durumlar dışında uygulanmamasını gerektiren herhangi bir durum yoktur.
 
Lenf Drenajı Hangi Durumlarda Kullanılır?
Ödem ve şişme, Yara izleri - eski ya da yeni, Göğüslerde hassasiyet, Romatizma, Şiş topuklar, bacaklar vb., Kabızlık ve hazımsızlık, Zayıflama, Sinüzit, saman nezlesi, Stres, Toksin birikmesi, Hormonal dengesizlikler, Tekrarlanan enfeksiyonlar, Anksiyete, Selülit ve kilo problemi, Ergenlik, Soğuk algınlığı, Gerginlik, Akne ve diğer cilt problemleri, Hamilelik öncesi ve sonrası, Grip, Yorgunluk, Ameliyat öncesi ve sonrası sıkıntılar, Menopoz sıkıntıları, Üst solunum yolu hastalıkları, Uykusuzluk, Ödem ve iyileşme sürecine destek, PMS - regl öncesi gerginlik ve Eklem iltihaplanmaları...