Ozon Terapi Nedir? Ozon Terapi Nasıl Uygulanır? | Anima Rapha
Çankaya/Ankara/Türkiye
0 (850) 217 92 54
0 (312) 473 99 33
0 (507) 217 92 54

Ozon Terapi Nedir? Ozon Terapi Nasıl Uygulanır?

Facebook'ta Paylaş
Tweetle

Ozon Terapi, son yıllarda kullanılmaya başlanılan ve halen popülerliğini koruyan bir uygulamadır. Her ne kadar genel olarak güzellik salonları, epilasyon merkezlerinde uygulansa da sağlık alanında kullanılan birçok yararlı etkisidir. Sağlık alanında kullanım amacı olarak en basit tanımı ile terleme yoluyla vücutta vücudun uyarılmasıdır. Bu sayede aynı zamanda toksin atımı sağlanmış olur.

 

 

Ozon Terapi Nedir?

 

Ozon Terapi, sadece baş bölgesinin dışarıda kaldığı ve kişinin sıcak bir kabinin içine girmesiyle deri yolu ile vücuda oksijen verilmesidir. Terleme yoluyla açılan gözeneklerden içeri emilen oksijen vücutta farklı tepkimeler açığa çıkarır. Vücutta kan, lenf ve yağ dokusundan geçtiği için bu dokularda etkilerini gösterir. Bu etkisinden dolayı özellikle yağ hücrelerinin parçalanması ve zayıflama tedavisi için kullanılır. Aynı zamanda terleme yoluyla açılan gözeneklerden vücutta artan dolaşım sayesinde toksin maddeler vücuttan dışarı atılır. Gözeneklerin açılması oksijenin vücutta emilmesi ile dolaşım artmaktadır. Yenilenme, toksin maddelerin dışarı atılması ile vücutta rahatlama meydana gelir. Kişilerin ilk tepkisi ‘Üzerimden ağırlık kalktı’ gibi ifadelerdir. Bunun en önemli sebebi dolaşımın artması ile atılan toksin maddelerdir.

 

 

 Ozon Terapi Nasıl Uygulanır?

 

Ozon Terapi, uygulamasından 5 dakika önce cihaz hazırlanır ve kişi kapalı bir ortama girip ortalama 40 dakika gibi bir süre bekleyeceği için kişiyi de hazırlamak gerekmektedir. Kişi cihazın içerisine girdikten sonra sıcaklığın istenilen seviyeye gelmesi ile birlikte cihaz çalışmaya ve vücuda terleme yoluyla etki etmeye başlamaktadır. Ozon Tedavisinin en önemli avantajlarından birisi bağışıklık sistemini güçlendirir ve aynı zamanda kas, eklem ağrılarının giderilmesine yardımcı olur. Bu etkilerin hepsini dolaşımın artması ile oluşturabilmektedir. Kısacası ozon terapi sadece güzellik değil hem rahatlama hemde sağlık alanında yardımcı bir ekipman olarak kullanılabilen bir cihazdır. Cihazının en önemli dezavantajı kapalı ortam fobisi olan hastalarda kullanımı zor olabilmektedir.

 

Ozon Terapi, vücutta oluşturduğu birçok farklı etkiden dolayı sağlık sektöründe popüler olarak kullanılmaya devam eden bir terapi yöntemidir. Terleme yoluyla vücuttan toksin maddelerin atılması ve rahatlayıcı etkisi ön planda olmak ile birlikte bağışıklık sistemini destekleyici etkisi en önemli noktalarından birisidir.