Ozon Terapi | Anima Rapha
Çankaya/Ankara/Türkiye
0 (850) 217 92 54
0 (312) 473 99 33
0 (507) 217 92 54

Ozon Terapi

Facebook'ta Paylaş
Tweetle

Ozon Terapi

Ozon terapi sıcak bir kabinin içerisnde de deri yolu ile vücuda oksijen verilme yöntemidir. Sıcaklık derideki gözeneklerin açılmasını sağlar. Oksijen de açılan deri gözenekelrinden içeri emilerek vücudun kan, lenf ve yağ dokusundan geçer.vücudun içerisine nüfuz eden ozon vücutta bir takım değişikliklere neden olur.
 
OZONUN VÜCUT ÜZERİNE ETKİLERİ;
Ozon terapi ile hücre ve dokulara giden kan dolaşımını artırılır. Böylece vücudun kendi kendini iyileştirme gücünü uyarılır. Ozon ; bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudun hastalıklara karşı savunmasını destekler.
 
Sıcaklık ve ozonun etkisiyle terleme sağlayarak vücuttan toksin atımını sağlar. Böylece kan ve lenf sistemini temizler. Özellikle kas ve eklemelerden kaynaklanan ağrıların azaltılmasında etkilidir.
 
Gözeneklerrin açılmasına ve oksijenin vücutta emilmesine bağlı olarak daha temiz, daha yumuşak ve daha gençleşmiş bir cilt sağlar. Beyin fonksiyonlarını ve hafızayı güçlendirir. Adrenalini dengeleyerek genel bir sakinlik sağlar. Depresyon ve anksiyete hastalarında ozon terapinin rahatlatıcı etkisinden faydalanılabilir.