Su Jok Akupunktur | Anima Rapha
Çankaya/Ankara/Türkiye
0 (850) 217 92 54
0 (312) 473 99 33
0 (507) 217 92 54

Su Jok Akupunktur

Facebook'ta Paylaş
Tweetle

Su Jok Akupunktur

Su jok Akupunktur Koreli bir bilim adamı Prof. Park Jae Woo tarafından eller ve ayaklar vücudumuzu, organlarımızı yansıtır fikrinden yola çıkarak geliştirilmiştir. Su el, jok ise ayak demektir. Refleksolojiye benzemek ile birlikte farklıdır. Moxa denilen bir tütsü ile veya kendi aparatları ile tedavi yapılabilir.
 
Holistik yaklaşımlar, enerji akışı, meridyenler su jok akupunkturun temelini oluşturur. Çalışma prensibinde 2 ana hat vardır. Birinci sisteme göre ellerden veya ayaklardan yapılan uygulama fiziksel olarak organın veya vücut bölgesinin uyarılmasını sağlar. İkinci sisteme göre vücutta bulunan enerji harekete geçirilir. Enerji akışı teorisine göre su jok akupunkturda ellerden yapılan uygulama doğrudan o meridyene ait problemin çözümünde kullanılır. Su jok Akupunktur uygulama sonrası hızlı bir şekilde etki gösterir ve kesinlikle güvenilirdir.
 
Su jok Akupunkturun kullanıldığı alanlar: Astım, eklem ağrıları, grip, kabızlık, menstrüel sorunlar, akciğer problemleri, artrit, migren gibi durumlarda uygulanabilir. Semptomatik bir tedavi yaklaşımıdır. Yan etkisi olmadığı için diğer tedavi yöntemleri ile birlikte kullanılabilir. Uygulama bölgesinde yara, mantar vb. gibi durumlar dışında uygulanmasında sakınca yoktur.
 
Su jok Akupunkturun en önemli artılarından birisi uzmanlarca uygulanması gereken durumlar dışında herkes tarafından kolay bir şekilde uygulanabilir olmasıdır. Tedavi amaçlı kullanılan ufak iğneler, tohumlar, çubuklar, aparatlar hastalığa göre seçilir ve kullanılır.
 
Su jok Akupunktur Doğu tıbbının temel felsefesinden yola çıkarak oluşturulmuş bir tedavi yöntemidir. ‘İnsanın iyileşme gücü kendi vücudundadır’ akupunturistlerin görevi bu enerjiyi harekete geçirmektir.