Tedaviler | Anima Rapha
Çankaya/Ankara/Türkiye
0 (850) 217 92 54
0 (312) 473 99 33
0 (507) 217 92 54

Tedaviler

Facebook'ta Paylaş
Tweetle

Tedaviler

Refleks Terapi
Refleks terapi; yüz, eller ve ayaklardan beyinle bağlantılı sinir noktalarının elle uyarılmasıyla beynin yeniden yapılanmasını, merkezi sinir sistemini ve hormonları uyarıp vücudun dengesini sağlayan bir tedavi yöntemidir.
 
Manuel Tedavi
Manuel terapi; batı tıbbında fizik tedavinin özel bir alanıdır. Tamamen elle yapılan bu uygulamalar yumuşak dokuya yöneliktir. Kaslar, bağlar, eklemler üzerine etkinliği kanıtlanmış uygulamalar içermektedir. Manuel terapinin amacı ağrıyı azaltmaktır.
 
Refleksoloji
Refleksoloji, ayaklara uygulanan özel ovma hareketleriyle vucudun belli bölgelerinde bloke olmuş enerjiyi çözerek, bedenin kendi kendisini iyileştirme gücünü harekete geçirmesi olarak tanımlanabilir. Refleksoloji Terapisi kişinin kendisini, fiziksel, duygusal ve ruhsal bakımdan iyi hissetmesini sağlar ve kişiye doğal dengesini kazandırır.
 
Su jok
Su jok Akupunktur Doğu tıbbının temel felsefesinden ‘İnsanın iyileşme gücü kendi vücudundadır’dan yola çıkarak oluşturulmuş bir tedavi yöntemidir. Su jok Akupunktur uygulama sonrası hızlı bir şekilde etki gösterir ve kesinlikle güvenilirdir.
 
Thermi Roll
Thermie-Roll Terapi, vücudun çeşitli bölgelerine ısı uygulayarak yapılan bir Sorensensistem™ tekniğidir. Bu teknikte doğal Japon bitkileri tütsü haline getirilir ve ısının terapatik etkilerinden faydalanılır.
 
Ozon Terapi
Ozon terapi sıcak bir kabinin içerisnde de deri yolu ile vücuda oksijen verilme yöntemidir. Oksijen açılan deri gözenekelrinden içeri emilerek vücudun kan, lenf ve yağ dokusundan geçer.Vücudun içerisine nüfuz eden ozon vücutta bir takım değişikliklere neden olur.
 
Lenf drenaj
Lenf Drenajı çeşitli sebeplerle vücutta biriken ödemin dışarıya atılmasını sağlayarak bağışıklık sisteminin ve diğer bazı organ sistemlerinin çalışmasını düzenler, özellikle lenf ödem tedavisinde kullanılır.
 
Kinezyo Bant
Yaralanma sonrası dokuyu desteklemek ve tedaviye yardımcı olmak amacıyla Japonya’da geliştirilmiştir. Kinezyo bant vücudun doğal iyileşme sürecini kolaylaştırmak, vücudun hareket yeteneğini kısıtlamadan kasları ve eklemleri desteklemek için tasarlanmıştır. En basit tanımı ile ağrı bandı olarak adlandırılır.
 
Zayıflama
Refleks Terapi yüzden yapılan uygulamalar ile hormon salınımlarının düzenlenmesini sağlanarak zayıflama sağlanır. Body Scanalyser: İnsan vücudunun ürettiği elektromanyetik dalgaları kullanarak, hızlı bir şekilde analiz yapan yeni bir sistemdir. Yeni nesil bir check up ürünüdür. Dakikalar içerisinde sonuç verir ve güvenirliliği kanıtlanmıştır.
 
Japon Lifting yöntemi
15 ülkede kabul görmüş doğal, cerrahi girişim gerektirmeyen bir yüz germe, kırışıklık önleme /giderme ve gençleştirme yöntemidir. Japon lifting tekniği doğal bir tedavi yöntemi olması dışında diğer yüz gençleştirme yöntemlerine kıyasla etkinliğini uzun süre koruma açısından da artıları olan bir yüz tedavi yöntemidir.