Tibet Kafa Boyun Refleksolojisi | Anima Rapha
Çankaya/Ankara/Türkiye
0 (850) 217 92 54
0 (312) 473 99 33
0 (507) 217 92 54

Tibet Kafa Boyun Refleksolojisi

Facebook'ta Paylaş
Tweetle

Tibet Kafa Boyun Refleksolojisi

Tibet Tıbbı, Tibetlilerin birçok sağlık sistemini sentezleyip birleştirmesiyle oluşan bir sağlık sistemidir. Kaynaklara göre 4. Yüzyılda Tibet’te sağlıkla ilgili yeni fikirler ortaya atıldı. İlk olarak ortaya çıkan Ayurveda sistemi Hindistan’da oluşturulmuştur. Daha sonra devler Çin, Antik Yunan, İran, Hindistan gibi yerlerde sağlık eğitimi alan tedavi ve hastalık hakkında bilgiye sahip doktorları desteklemeye başladı.

 

Tibet Tıbbı aynı zamanda Nepal, Hindistan, Çin ve Moğolistan dışında Avrupa’nın bazı kısımlarında ve Kuzey Amerika’da kullanılmaktadır. Tibet Tıbbına göre hastalıkların temelinde 3 zehir vardır. Bunlar; cehalet, bağlılık ve nefrettir. Tibet Tıbbına göre hastalıklar hastanın yaşam tarzından dolayı açığa çıkar. Bu yüzden kötü alışkanlıkları değiştirmek önerilir.

 

Tibet Tıbbına göre yaşam enerjisi omurilik sıvısında bulunur. Bütün sinir sistemi ve omurilik ile bağlantılıdır. Bundan dolayı Tibet Tıbbında omurgayı düzeltmeye yönelik manevralar bulunmaktadır. Boyun ve kafatasındaki noktaları ve alanları kullanarak bütün omurgayı ideal hale getirmek hedeflenir, böylece beyin omurilik sıvısının rahatça akması sağlanır. Omurganın düzelmesiyle ilgili alan ve organlarda rahatlama meydana gelmesi mümkündür.

 

Tibet Kafa Boyun Refleksolojisi tüm dünyadaki sağlık felsefesi ve mikrorefleks haritalarından oluşan modern bir refleksoloji tekniğidir. Tibet Kafa Boyun Refleksolojisi birçok manuel terapi tekniğinin ve yüz refleksolojisinin bir araya gelmesiyle oluşmuş bir tekniktir.

 

Omurgamızdaki bazı önemli noktalar parasempatik ve sempatik sistemini oluşturur. Sempatik sistem uyarıldığında kişi daha dinç, daha enerjik, nabız daha kuvvetli, kan akışı hızlı ve kaslar daha gergindir. Parasempatik sistem uyarıldığında ise kişi daha sakin, daha uykulu, kaslar gevşemiş ve kişiler daha rahattır.

 

Tibet Kafa Boyun Refleksolojisi baş ve boyun bölgesindeki noktaların uyarılmasıyla özel noktalar ve uyarı alanlarına gönderilen sinyallerin sempatik ve parasempatik sistemi uyarıp beyne giden sinyallerin ilgili organ ve bölgelerde cevaplar açığa çıkarmasıyla tedavi eder. Fiziksel, kimyasal ve biyolojik durum düzenlenerek fiziksel ve zihinsel sağlık elde edilir.

 

Tibet Kafa Boyun Refleksolojisi kas spazmlarının yanı sıra, romatoit artrit, hipertansiyon, Fantom ağrısı, baş ağrısı, histeri, gastrit, ülser, uykusuzluk, demans, serebrovasküler olay, baş dönmesi, ödem gibi hastalıklarda da kullanılır.

 

Tibe Kafa Boyun Refleksolojisi; refleks terapi, akapunktur gibi diğer tedavilerle de kombine edilebilir. Psikolojik travmalar ve duygu durum değişiklikleri nabız yardımıyla teşhis edilebilir. Bu tarz travmalar genellikle nabız ritminde veya idrar yollarında kendini gösterir. Bitkinlik, psikolojik çöküntü, korku, kaygı gibi durumlarda da kullanılabilir.