Zayıflama | Anima Rapha
Çankaya/Ankara/Türkiye
0 (850) 217 92 54
0 (312) 473 99 33
0 (507) 217 92 54

Zayıflama

Facebook'ta Paylaş
Tweetle

Yüz Refleks Terapi İle Zayıflama Programı

İnsan vücudu enerji elde edebilmek, gerekli vitamin, mineral gibi besin maddelerini alabilmek için yemek yeme üzerine kurulmuştur. Fakat bunun sınırını aştığımız zaman bir de üzerine hareketsiz yaşam eklenince kilo problemleri ortaya çıkıyor. Çağımızın hastalığı obezite bu problemlerin en büyüğü arasında. İnsanların bir kısmı sağlık bir kısmı estetik açıdan güzel görünmek için zayıflama yöntemleri aramaktadır. Zayıflamak için birçok diyet, spor, ilaç kullanılmaktadır.
 
Zayıflama için yeni dönemde kullanan tekniklerden birisi ise Yüz Refleks Terapi programıdır. Refleks Terapi zayıflama için yapılan yöntemler ile birlikte kullanıldığı için diyete başlamadan veya diyetten sonra da kullanılabilir. Refleks Terapi yüzden yapılan uygulamalar ile hormonların düzenlenmesini sağlar. Vücudumuzu etkileyen birçok durum bizim hormon seviyemiz ile ilgilidir. Hormonlarımızı kontrol altına almaya başladığımızda kilo kontrolünü, iştah kontrolünü sağlamaya başlarız.
 
Refleks Terapi ile Serotonin hormonunun seviyesini arttırmayı amaçlıyoruz. Serotonin mutluluk ve enerji verici hormondur. İnsanların morallerinin bozuk olduğu zaman sürekli yemek, çikolata, tatlı yemelerinin sebebi kendilerini mutlu hissetmek ve Serotonin hormonunun seviyesini arttırmaktır. Refleks Terapi ile ortalama 45 dakika yapılan seanslar sonrası amaç hormonları düzenlemek ve Serotonin hormon seviyesini arttırarak zayıflamayı sağlamaktır. Ortalama olarak 9-12 seans arasında zayıflama tedavisinden sonuç alınabilmektedir.
 
Refleks Terapi geri dönüşü olmayan bir tedavidir ve genel sağlığınıza da faydası vardır. Kilo kontrolü ile birlikte sinirlilik, uyku problemleri, depresyon gibi problemlere de fayda sağlar. Refleks Terapinin diğer tedaviler ile kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur.
 
Zayıflama için kullanılan bir diğer yöntem ise Lenf Drenajdır. Lenf Drenaj ile yağların yakılması, ödemin ve atık maddelerin uzaklaştırılması sağlanır. Lenf Drenaj sayesinde cilt daha pürüzsüz ve güzel görünmektedir. Gerekli görülürse Refleks Terapi ile birlikte uygulanan Lenf Drenaj tedavide yardımcı olmaktadır.