Zayıflama Nedir, Nasıl Zayıflanır? | Anima Rapha
Çankaya/Ankara/Türkiye
0 (850) 217 92 54
0 (312) 473 99 33
0 (507) 217 92 54

Zayıflama Nedir, Nasıl Zayıflanır?

Facebook'ta Paylaş
Tweetle

Zayıflama, hepimizin gereksiniminin olduğu şu günlerde, yüz refleks terapi İle zayıflama programı insan vücudundaki enerji, gerekli vitamin, mineral gibi besin maddelerini alabilmek için yemek yeme üzerine kurulan düzenin sağlanması için planlanmıştır. Normal zamanda insan vücudu bunun sınırını aşarsa ve bir de üzerine hareketsiz yaşam eklenirse fazla kilo problemleri ortaya çıkıyor. Bu problemlerin en başta geleni çağımızın hastalığı olan obezitedir. İnsanların bir kesimi sağlık, bir kesimi estetik açıdan güzel görünmek için zayıflama yöntemlerini uygulamaktadır. Zayıflamak için birçok diyet ve spor programları ile birlikte ilaçlar kullanılmaktadır.

 

 

Zayıflama Nedir,

 

Zayıflama, denildiğinde birçok yöntem bulunmaktadır. Yüz refleks terapi ile zayıflama programı zayıflamak için son zamanlarda kullanılan popüler tekniklerden birisidir. Refleks Terapi zayıflama için yapılan yöntemler ile birlikte kullanıldığı için diyete başlamadan veya diyetten sonra da kullanılabilir. Refleks Terapi yüzden yapılan uygulamalar ile hormonların düzenlenmesini sağlar. Vücudumuzu etkileyen birçok durum hormon seviyeleri ile ilgilidir. Hormonlar kontrol altına alınmaya başlandığında da kilo kontrolü ve iştah kontrolü sağlanmaya başlar. Refleks Terapi ile Serotonin hormonunun seviyesini arttırmak amaçlanır. Serotonin mutluluk ve enerji verici bir hormondur. İnsanların morallerinin bozuk olduğu zaman sürekli yemek, çikolata, tatlı yemelerinin sebebi kendilerini mutlu hissetmek ve Serotonin hormonunun seviyesini arttırmaktır. Refleks Terapi geri dönüşü olmayan bir tedavidir ve genel sağlığınıza da faydası vardır. Kilo kontrolü ile birlikte sinirlilik, uyku problemleri, depresyon gibi problemlere de fayda sağlar. Refleks Terapinin diğer tedaviler ile kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur.

 

 

Nasıl Zayıflanır?

 

Zayıflama, gereksinimlerinde yüz refleks terapi zayıflama programı ile ortalama 45 dakika yapılan seanslar sonrası amaç hormonları düzenlemek ve Serotonin hormon seviyesini arttırarak zayıflamayı sağlamaktır. Ortalama olarak 9-12 seans arasında zayıflama tedavisinden sonuç alınabilmektedir. Refleks Terapi yüz ve ayaktan uygulanan özel tekniklerden oluşmaktadır. Kişinin hangi hormondan kaynaklanan bir dengesizliği olduğu ve vücuttaki enerji akışını sağlayan meridyenlerden hangisinde enerji akışının bloke olduğunu tespit ettikten sonra kişiye özel olan tedavi programı belirlenir. Tedavinin sıklığı hastanın hormonal ve fiziksel durumuna göre belirlenmektedir. Her gün uygulanabilen bu terapinin uygulaması bu işte eğitimli uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan Yüz Refleks Terapi ile zayıflamak diğer yöntemler kadar zahmetli değildir.

 

 

Zayıflama, yöntemleri arasında yüz refleks terapi ile zayıflama programı haricinde zayıflamak için kullanılan bir diğer yöntem ise Lenf Drenajdır. Lenf Drenaj ile yağların yakılması, ödemin ve atık maddelerin vücuttan uzaklaştırılması sağlanır. Lenf Drenaj sayesinde cilt daha pürüzsüz ve güzel görünmektedir. Gerekli görülürse Refleks Terapi ile birlikte uygulanan Lenf Drenaj tedavide yardımcı olmaktadır. Uzman kişilerin takibinde yapılan Refleks Terapi uygulaması ile zayıflamak diğer tekniklere göre daha kolay ve zahmetsizdir.